EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Zümrüdüanka Eog4CZj

Zümrüdüanka

Stranica 1/2 1, 2  Next

Go down

Zümrüdüanka Empty Zümrüdüanka

Komentar by Stef on 01.02.20 21:24

ZÜMRÜDÜANKA

Zümrüdüanka Z%C3%BCmr%C3%BCd%C3%BCanka-dizisi-tekrar%C4%B1-678x381

Pastel Film, 2020 -
Broj epizoda: 10+ (nacionalna verzija), 30+ (internacionalna verzija)

Priča o pravoj ljubavi koja se rađa iz pepela...

Zumrut Kuloglu je mlada i vredna devojka koja živi u siromašnoj kući u Urgupu sa roditeljima i dvema sestrama. Izdržava celu porodicu radeći u Demirkan fabrici, budući da joj je otac invalid.

U vezi je sa Serhatom Demirkanom, naslednikom imperije, međutim, za tu vezu niko ne zna. Mladi par planira da vezu ozvaniči po Serhatovom povratku iz vojne akcije u Siriji, a potom i da se venčaju. Sve kreće nizbrdo kada Serhata proglase mrtvim.

Godinu dana kasnije, Serhatov stric Adil namerava da se oženi Zumrut, ne znajući da je ona bila voljena njegovog bratanca. Zumrut ne pristaje na njegovu ponudu, međutim, njena majka Ulfet, saznaje za to i na sve moguće načine pokušava da je ubedi da se uda, ali ona ne pristaje.

Ulfet dolazi na ideju da uz pomoć mlađe ćerke Melihe prevari Zumrut, govoreći joj da će Melihu udati za lokalnog trgovca. Zumrut čak ni na to ne pristaje, ali nakon što sestru zatekne u očajnom stanju, pokušavajući da se "ubije", odlazi kod Adila i prihvata da se uda za njega.

Dolazi dan venčanja, Zumrut i Adil postaju supružnici. Međutim, na svadbi se pojavljuje još jedan gost, kome se niko ni najmanje nije nadao...

Uloge:
Alp Navruz - Serhat Demirkan
Ceren Yılmaz - Zümrüt Kuloğlu
Selim Bayraktar - Abbas Demirkan
Hatice Aslan - Ülfet Kuloğlu
Serhat Özcan - Rüstem Kuloğlu
Elif Çakman - Nevcihan Demirkan
Sebahat Kumaș - Saniye Arsoy
Miray Akay - Meliha Kuloğlu
Gökhan Bekletenler - Ömer Lütfi Bakırcı
Barıș Küçükgüler - Latif Demirkan
Pelin Abay - Suhandan Demirkan
Ebrar Baba - Songül Kuloğlu
Ayten Uncuoğlu - Azimet Demirkan
Umut Karadağ - Adil Demirkan

Stef: komentar modifikovan dana: 08.03.20 10:59; prepravljeno ukupno 2 puta
Stef
Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 11644

Na vrh Go down

Zümrüdüanka Empty Re: Zümrüdüanka

Komentar by Stef on 01.02.20 21:53

Odgledao sam i drugu i meni je ovo super. smile2 Prava safunjara aw aw aw

Iskreno bolja mi je bila Zalim Istanbul bar u ovim početnim epizodama al s obzirom na to da je ona pala sad sa ovim promenama, ova serija mi je taman došla ko kec na desetku kao nešto nenormalno i piš.

Abbas naklon hit je bio sa onim kad je ubio Vahaba pa se pravio blesav kao da mu nije naredio da ubije Adila rofl i sa prenemaganjem kad je umro Adil pa kad glumata dobricu naklon rofl znači ja ne verujem koliko je Can nenormalan kad od sahrane napravi komediju, to je i u OHB radio. Jes da je Abbas karikatura zasad al verujem da će Can tokom serije da ga opere.

I tačno ne verujem da je ono sa podrumom prepisao iz Bir mucize olsun hahahahaha. Mada generalno podseća sve to na BMO, tamo se Azim šlogirao i bio na samrti pa Esma zatvorila Damlu u podrum, ovde je Adil umro pa je baba zatvorila snajku u podrum. smile2

Znači da se serija nastavila Azim bi umro a Yigit bi spasao Damlu i oženio je pa se uz nju borio za nasledstvo, zašto je sudbina bila okrutna prema tom luksuzu sad

No dobro, super mi je ovaj zaplet da Serhat oženi Zumrut iako je to sad manje-više postao trend u turskim serijama da se glavni u startu venčaju haha. Rusi lujke skoro provalili da je nešto bilo da su ovi iz produkcije tražili statiste valjda za 2 svadbe i zaključili da će ovo dvoje da se venčaju, nisu normalni roofl

Ali Abbas koji je hteo Zumrut da uvali sinu da bi imao nasledstvo u rukama naklon i Adil koji joj je sve prepisao je još veći hit roofl

Volim što i ovde Can niveliše sve živo, i komediju, i dramu i emocije i sve. I nikad nije dosadno, stalno se nešto dešava, ne tupi bezveze sa nekim citiranjem poezije u trajanju od pola sata, kapa dole za čoveka aplauz

Isto zna i da iznenadi, što je super, tipa ono kad je otišla Abbasova prva žena kod Zumrut pa htela sa onim nekim tupim nožem da je ubije ( look ) kad ono Serhat već odveo Zumrut. Pa i ova sad iznenadna svadba na kraju je isto dobar surpriz.

Najveći problem ovde je režija i gluma. Muzika prosečna.
Da je sve to bolje verujem da bi mi i utisak bio jači.

Alp je ok, al za ovakav lik i ne treba nešto da se pretrgneš. Sasvim dobro iznosi, nije mutav ko u Fazilet. U prvoj epki je bio kao robot al ajde da kažem da se nije uhodao u lik, iz jedne serije uskočio u drugu haha.

Glavna je preloša. Ali preloša. Em frflja em mimika 0. Još sa ovom šminkom kad je unakaze facepalm Bude ok na momente kad Zumrut pokaže zube.

Selim Bayraktar je super mada je on na granici sa preglumljavanjem, Hatice Aslan isto dobra, malo mi je bolja u ovoj nego u prošloj epki iako je i sad imala cičenje i pištanje al normalnije je odradila to. I Umut Karadag je bio dobar kao Adil.

Ovi drugi bezveze. Pogotovo ona baba. Ok jasno mi je da žena ima 70 i kusur godina al ono je loše. Sem možda one Abbasove prve žene i Sebahat Kumas mada ona da l je 5 scena imala dosad.

Sve u svemu za početak odlično, samo nek potraje ovo egyptian a Fox govna da jede što nisu izbacili fragi gaah

Stef: komentar modifikovan dana: 01.02.20 21:58; prepravljeno ukupno 2 puta

Moderator
Moderator

Na vrh Go down

Komentar by Bojan on 01.02.20 21:55

Vidio sam da je "Mima Šiš" izbacila prvu ep, paću baciti pogled.
Preveli su kao "Smaragdni Feniks".

Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1141
Godina : 25

Na vrh Go down

Komentar by Stef on 01.02.20 22:02

Da, da, video sam da l beše juče da je izašla prva epka sa prevodom. Mnogo mi je to kasno, skoro nedelju dana od premijere, dok ovi naši prevedu ja mogu bar 20 puta da odgledam epku sa ingliš prevodom roofl

Moderator
Moderator

Na vrh Go down

Komentar by TVman on 01.02.20 23:48

@Stef (citat):Da, da, video sam da l beše juče da je izašla prva epka sa prevodom. Mnogo mi je to kasno, skoro nedelju dana od premijere, dok ovi naši prevedu ja mogu bar 20 puta da odgledam epku sa ingliš prevodom roofl
Ma Englezi su zlato smile2 Vidim da i Guvercin oni prevode, i to ce se gledati raspa

TVman
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1404

Na vrh Go down

Komentar by Stef on 02.02.20 0:12

Mislim da su to Arapi / Turci koji prevode na engleski, al ajde da ne cepidlačimo roofl

Moderator
Moderator

Na vrh Go down

Komentar by Bojan on 11.02.20 0:19

Pogledao sam prvu epizodu iz cuga.
Baš su mi proletela skoro dva i po sata.
Zanimljivo je. Glavni su super, mada smo imali jednu scenu s njima.
Nije mi jasno kako je Serhat preživio napad, kada niko nije, ali će valjda objasniti.
I još da se krije godinu dana i pojavi baš kad se Zumrut udaje za njegovog strica.
Ona je prelepa, ima predivne oči.
On je iso mica wub
Majka joj je zanimljiva, nešto kao Laura Zapata u Televisi rofl

Gledaću sutra još bar jednu, ako stignem i treću, ima ih sa engleskim prevodom, danas izašla treća.
Do 5. ep im dajem šansu, valjda ostanu zanimljivi mrgreen

Posting Freak
Posting Freak

Na vrh Go down

Komentar by Stef on 11.02.20 0:46

Bez brige, do 3. nije ni objašnjeno kako je Serhat preživeo roofl al kontam da će tome biti posvećeno vremena kasnije.

Nije se sigurno krio godinu dana, garant je onaj stari fazon izgubio pamćenje, bio u komi, šta znam pa se posle godinu dana oporavio i pravac na svadbu. smile2

Ide mi na nerve što nema fragija za 4. evo već dva dana prošlo od epizode i ništa. roll

Moderator
Moderator

Na vrh Go down

Komentar by Bojan on 12.02.20 12:55

Pogledao sam drugu. Pošto nisam uopšte čitao ni sinopis, niti vidio ikakav trejler, nisam očekivao ovo na početku druge epizode.
Da će Vuhab da ubije Adila cesces
Mislio sam da će Serhatovim povratkom da on nju pravi ljubomornom, da nađe drugu ženu, dok je Zumrut s njegovim stricem, kad ono skroz obrnuto.
Na kraju epizode govori da je najstariji neženja i da će on da je uzme. I to sve jer je obežao Adilu da će je čuvati do kraja života. zzzzz
Ovu jadnu Zumrut su 5 puta u 2. epizodi preselili, svi se urotili protiv nje, od Azize do njene majke. Osim Gulsum, ne znam ima li iko da je voli.
Njena majka mi je i dalje hit.
Meliha je zapravo glavna zloća ovdje, a djeluje tako krhko smile2
Jedva čekam da vidim šta će biti između Zumrut i nje kad Zumrut sazna da je Meliha lažirala samoubistvo, tj "pokušaj" i da je Abas saznao da je ona kod Ihsana preko nje.
Zasad su dobri thumbup

Posting Freak
Posting Freak

Na vrh Go down

Komentar by Marijana on 12.02.20 13:18

Nisam imala vremena da pišem utisak o seriji.

Meni je ova serija skroz zabavna. egyptian

Druga epizoda je mnogo bolja od prve.

Odlična scena kad Serhat govori Zumrut da je ostao živ zbog ljubavi i kad su ga namučili u ratu pa je ostao živ i opet zbog nje.

Zumrutina sestra Meliha se zaljubila u Serhata i govori kako je lep ovo ono... Ulfet joj kaže da skupi svoje sline. rofl  

I tako Adil i Zumrut su krenuli na medeni mesec i kad retardirani Vahab zaustavio pa ubio jadnog Adila i pobegao. Abas dođe kod Vahaba, pohvalio ga i udara ga u rame na kraju ubije njega i njegovog leša su bacili u reku. mrgreen

Abas zove majku Azimet da joj kaže da su upucali u Adila.

Abas: "Aaaaa, majko".
Azimet: "Abas, šta se dogodilo?".
Abas: "Majko, moj brat je kao ptica odleteo u nebo".
Azimet nije bilo dobro pa spustila telefon. rofl  

Abas napravio cirkus i na sahranu.

Ulfet dođe i izjavila im saučešće i Abas joj izjavio "Moje saučešće dragi prijatelji".

Baba Azimet daje pištolj Serhatu da smakne Zumrut. Serhat naravno nije pristao pa ostavio na stolu.

Abas govori prvoj ženi Nevdžihan da je kupio hotel od 5 zvezdica i pita je da li zna ko je prvi gost njegovog hotela. Zumrut. Nevdžihan poludi od muke i svašta mu govori i da zna šta radi i da nije glupa.

Abas: "Naravno da jesi. Od jedenja dolmi, pirinča, mozak ti je postao testo". lol2  

I na kraju epizode Serhat pozvao porodicu da im saošti da će se oženiti sa Zumrut. Babi Azimet i Abasu nije bilo dobro. lol1

Serija mi je stvarno prezabavna uz Abasa i Ulfet. aplauz  

Svaka čast Selimu Bajraktaru i Hatidži Aslan. Sjajni su glumci! thumbup  

Jedva čekam treću epizodu i verujem da će biti još bolja od druge.

Videla sam fragi da će doći Sanije i biće cirkusa oko nje. Nevdžihan hoće se razvesti od Abasa itd.
Marijana
Marijana
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1905

Na vrh Go down

Komentar by Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Na vrh